26 Aralık 2020 Cumartesi

Xiaomi Mi 10 Lite 5G Telefonu için Android 11 Güncellemesi Yayınlandı

Android'in diğer yeni sürümleri gibi Android 11 güncellemesinin yayınlanması yavaş fakat güncellemeyi olabildiğince çok cihaza yaymaya çalışan üretici firmalar mevcut. Bu firmalardan birisi de Xiaomi. Üst ve orta sınıf akıllı telefonu olan Mi 10 Lite 5G için Android 11 güncellemeyi sunmaya başladı.Mi 10 Lite 5G, bu yılın Mart ayında duyuruldu ancak Mayıs ayına kadar satışı gerçekleşmedi. Snapdragon 765 işlemcisinden güç alan telefon, artık Avrupa piyasasında Android 11 güncellemesini (MIUI 12) almaya başladı.

Güncellemenin bu ayın başlarında diğer küresel kullanıcılara sunulmaya başladığı bildirildi. Avrupa küresel pazarında kullanıcılar için dosya boyutu 2.8 GB olan MIUI v12.1.2.0.RJIEEUXM ve Ekim ayının güvenlik yamasıyla birlikte geliyor.

Telefon zaten üzerinde MIUI 12 yazılımını çalıştırdığı için, kullanıcılar telefonda görsellik anlamında bir değişiklik göremeyecekler. Ancak Android 11 güncellemesi ile birlikte gelen, sohbet balonları, yeni izin ayarları ve bağlı cihazlar için bir kontrol menüsü gibi yeni özellikleri barındırıyor.
Mi 10 Lite 5G, 1080x2400 piksel çözünürlük ve 6,57 inç ekrana sahip olacak. Ekranın yenileme hızı yüksek değil ancak su damlası çentikli bir AMOLED panel kullanılıyor. Snapdragon 765 işlemci, 8 GB'a kadar RAM ve 256 GB dahili depolaması mevcut.
Diğer özelliklerine bakıldığında ise ekranın içinde parmak içi okuyucusu bulunur. 20W hızlı şarj, USB, Hızlı Şarj 4+ desteğine sahip olan telefon gücünü 4160 mAh değerinde bir bataryadan alıyor.

Android tabanlı diğer yazılarımızı buradan inceleyebilirsiniz...
Paylaş:

0 Comments:

Yorum Gönder

Haber Bülteni

Popular Posts

Bize Ulaşın

Ad

E-posta *

Mesaj *