5 Aralık 2020 Cumartesi

iPhone 11 Kamerası Güncellendi ve 10 Puan Daha Almayı Başardı

2020 yılının başlarında DxOMark, iPhone 11'in kamera performansını gözden geçirerek telefona yapılan test sonucu 109 puan vermişti. iPhone 11 güncellenmiş kamerası ile Ekim ayında DxOMark'ın kamera test protokolünde önemli değişikler yaptığını duyurdu. Bu test sonuçları sonucunda iPhone 11 ilk puanından 10 puan daha yüksek olan yeni bir genel puanı almayı başardı.


iPhone 11 Pro Max gibi bir telefonda telefota kamerası olmadığı düşünüldüğünde, telefonda zoom konusu yetersiz kalıyor. Orta ve uzun mesafeli çekimler yaptığınızda ayrıntılar düşer ve bu da telefoto kameranın olmaması portre fotoğraflarınını o kadar iyi olmadığı anlamına gelmektedir. Başka bir inceleme de, gece portrelerinin de bazen aşırı pozlanmış olduğunu bildiriliyor.

Videolara gelindiğinde ise, iPhone 11 büyük bir alkışı hak ediyor. DxOMark, "hareketli görüntüler için test ettiğimiz en iyi telefonlardan biri" diyor. Otomatik odaklanması hızlı olduğu gibi sabitlenmesi de büyük bir iş çıkartıyor.

DxOMark, odak noktası fotoğraflar ve video çekimleri için herkese iPhone 11 telefonunu önermektedir. iPhone 11 telefonun şu an ki fiyatı göz önünde bulundurulduğunda daha gelişmiş olan iPhone 12 bu telefon yerine uygun bir seçenek olabilir.

Paylaş:

0 Comments:

Yorum Gönder

Haber Bülteni

Popular Posts

Bize Ulaşın

Ad

E-posta *

Mesaj *