19 Aralık 2020 Cumartesi

Samsung Galaxy Note3 N9000Q Orijinal ROM Yükleme

2013 yılında damgasını vuran ve günümüz çerçevesinde kullanılmaya devam edilen Samsung Note3 N9000Q telefonun işletim sistemi çöktüyse veya sıfırdan işletim sistemi yüklemeye karar verdiyseniz eğer aşağıdaki linkte yer alan dosyayı(ROM) indiriniz ve telefona yüklemeniz yeterli olacaktır. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız maddeler halinde aşağıda belirtilmiştir. (Yapacağınız işlemlerde sitemiz mesuliyet kabul etmemektedir ve tamamen sizin kontrolünüzde işlemlerden geçecektir)

1. Telefonunuzu kapatın.

2. Odin programını indirin.

3. Note3 N9000Q ROM'ı indirin ve .rar dosyasından çıkartınız.

4. Telefonunuzun "Güç Düğmesi + Ses Kısma + Ana Ekran" düğmelerine basınız. Samsung logosu gelene kadar bekleyiniz ve ellerinizi çekmeyiniz.

5. Karşınıza bir uyarı ekranı gelecektir. Volume Up : Continue seçeneğini gördüyseniz "Ses Yükseltme" tuşuna basınız ve telefonunuzun "Download Mode" moduna girecektir.

6. Odin programını açın ve telefon ile bilgisayar arasındaki iletişimi sağlayacak olan USB kablosunu takın. ID:COM aşağıda görselde olduğu gibi olacaktır. Sağ tarafta yer alan menülerde AP seçeneğine tıklayın ve üçüncü maddede yer alan indirmiş olduğunuz sonu uzantısı .md5 uzantılı dosyayı seçin. Biraz bekledikten sonra "Start" seçeneğine basın. %100 olduğu zaman ROM'unuz yüklenmiş olacaktır. Telefonunuza yüklenen ilk kurulumdan sonra orijinal olan ROM'u kullanabilirsiniz. Odin programı .tar ve .md5 uzantılı dosyaları görür. Onun haricinde dosyaları ne yazık ki göremez. Bunu da buradan hatırlatalım...Paylaş:

0 Comments:

Yorum Gönder

Haber Bülteni

Popular Posts

Bize Ulaşın

Ad

E-posta *

Mesaj *