10 Ekim 2020 Cumartesi

Vivo'nun Funtouch OS 11'in Özellikleri

Funtouch OS, Vivo telefonlar ile birlikte gelen Android tabanlı ara yüz görünümüdür. Yeni görünüm Vivo'nun V20 telefonda mevcut olmak ile beraber Vivo, Hong Kong web sitesinde görünümün özelliklerini açıkladı.

Yeni Funtouch OS 11, bir çok özellik getiriyor ve çoğunlukla resimlerde görüldüğü gibi beyaz bir tasarıma sahip. Görselde de görebileceğiniz gibi Vivo, uygulamalarıyla tek tip bir görünüme yöneliyor. Metinler ve şekiller siyah ve mavi renkteyken uygulamaların tümü beyaz bir arka plana sahip.


Vivo bir süredir "Her Zaman Açık Ekran" özelliğini sunuyor ve Funtouch OS 11 ara yüzünü iyileştirmeleri getiriyor. Kullanıcılar, çok sayıda renk ve dinamik ışık efekti sunan farklı özelleştirme seçenekleri arasında da seçim yapabilecekler.


Galeri uygulaması aynı zamanda "Anılar" adlı yeni bir albüm bulunmaktadır. Anılar altındaki fotoğraflar zamana, yere, olaylara ve hatta yakınlık düzeyine göre gruplandırma yapabilmektedir. Diğer bir özellik de videoları düzenlemeyi kolaylaştıran AI Düzenleyicidir. Kullanıcılar, asıl videoları tanımlamak ve önemli anıları vurgulamak için AI Düzenleyiciyi kullanabilecek.


Funtouch OS 11 ile birlikte gelen bir diğer özellikle ise iManager. Bu özellik, performans dahil olmak üzere telefonunuzun ayrıntılarının bir özetini sağlayan uygulamadır. Ayrıca virüsleri, tehlikeli dosyaları, uygulamaların kontrollerini, aynı zamanda bunları kolayca kaldırmak için çözümler sunan bir güvenlik taraması özelliği de vardır.


Funtouch OS 11 ekran yakalamaya daha fazla özellik getiren bir özellik olan S ekran görüntüsü yakalamaya çalışandır. Kullanıcılar artık varsayılan dikdörtgen moda ek olarak kemen modu gibi şekiller kullanarak ekran görüntülerini alınabilecektir ve alınan ekran görüntülerdin üzerlerinde de çizim yapabilecektir. Ekran Kaydetme Özelliği ayrıca, kullanıcının mikronuyla sesini kaydedebilir, böylece oyunlar için yorumlar sağlayabilir ve eğitici videolar hazırlayabilirsiniz.

Oyun oynarken yüzen pencere modunda bir uygulamayı başlatmasanıza izin vere resim içinde resim oyunu gibi özellikleri içeren bir Ultra Oyun Modu da vardır. Diğer bir özellik daha sürükleyici bir deneyim için oyun sırasında uygulamaları engelleyen Esports modu bulunmaktadır. Vivo ayrıca oyun performansını artıran gerçek zamanlı uyarlanabilir bir hız olduğunu da belirtmekte.

Şu anda Vivo, yeni kullanıcı ara yüzü için bir sunum veya bir etkinlik programını henüz açıklamadı. Ancak yıl sonundan önce daha fazla detayın ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Paylaş:

0 Comments:

Yorum Gönder

Haber Bülteni

Popular Posts

Bize Ulaşın

Ad

E-posta *

Mesaj *