10 Ekim 2020 Cumartesi

Samsung 2020 Yılında 3. Çeyreğinde Listenin Başında Yer Aldı

Son zamanlarda yayılan bir habere göre, 2020 yılının 3. çeyreğinde küresel pazarlamada TV satışları arttı. Samsung, iki kattan fazla sevkiyatla listenin başında yer alırken, TCL ise yıldan yıla büyük bir artış elde etmeyi başardı.

Pazar araştırması TrendForce, 2020 yılının 3.çeyreğinde dünya çapında toplam 62.5 milyon TV ünitesinin sevk edildiği belirtiyor. Bunların arasında TCL, 2020 yılının 3.çeyreğinde 7.33 milyon adet sevk ederek %57'lik bir yıllık artış ile en büyük pazar payını gördü. Haberde, daha uzun pandemi dönemi nedeniyle TCL'nin değişen şirket paneller stratejisi ve bu stratejinin de fiyatlandırmanın yardımcı olduğunu belirtiliyor.

Anca Samsung, 3.çeyrekte 14.3 milyon adet ile Global TV sevkiyatlarında liderlik ediyor. Bu son çeyrekte yaptığı sevkiyatın iki katından fazla LG, en az yıllık büyüme kaydetmesine rağmen şaşırtıcı bir şekilde ikinci sırada yer alıyor. Bunlar ile birlikte, haber dördüncü çeyrekte talebin artmaya devam etmesi durumunda sevkiyatların %4'lük bir artış sergileyerek 64.53 milyon adede yükseleceğini belirtmekte.

2020 yılında toplam TV sevkiyatları 216.09 milyon adet olacak ve bu durum TrendForce'un öngördüğü gibi çıkarsa 2019 yılına kıyasla %0.8'lik bir düşüş olacak.

Ancak fark edilmek istenen bir durum var. Habere göre TV panellerinin fiyatları üçüncü çeyrekte 32 inç HD paneller için %50 ve 55 inç UHD paneller için %41 oranında arttı. Her ne kadar şirketlerin sevkiyat hedeflerine ulaşması için karlarını da bir köşeye bırakmasına rağmen, dördüncü çeyrekte fiya artışlarına uyum sağlamaları gerekecek. Bu hem 32 hem de 55 inç TV paneller için %15-20 daha fazla artabileceğinden, üreticilerden sürekli tedarik istemeleri durumunda kalınacaktır.

Paylaş:

0 Comments:

Yorum Gönder

Haber Bülteni

Popular Posts

Bize Ulaşın

Ad

E-posta *

Mesaj *