8 Ekim 2020 Perşembe

Sony PlayStation 5'in Sökülmesi ve Soğutma Fanının Mükemmelliği

PlayStation 5, Sony'nin yeni nesil oyun konsoludur ve önümüzdeki ay itibari ile satışa çıkacaktır. Geçtiğimiz hafta sonu, konsolun uygulaması bir videosunu Japonya'dan bir kaç dakikalık görüntülerini izledik. Bugün Sony, oyun konsolunun iç kısımları gösteren yeni bir sökme videosu yayınladı.

Bugün erken saatler Twitter'da yayınlana 7 dakikalık bir videoda, PlayStation 5'in ne kadar büyük olduğunu daha da doğruluyor. Her iki tarafı beyaz ile kaplanmış konsolun önünde bir USB Type-C bağlantı noktası ve USB Type-A bağlantı noktası bulunurken, arkada iki USB 3.0 bağlantı noktası (10 Gbps), bir LAN bağlantı noktası, HDMI çıkış bağlantı noktası ve güç girişi noktası bulunmaktadır.

PlayStation 5 gerçekten güçlü bir konsol ve bu güçlü konsolu serin tutmak için Sony ön tarafına ve arka tarafına olmak üzere iki delik koydu. Videoda ayrıca, konsolu dikey bir konuma yerleştirmeyi planlamasını yapıyorsanız, konsolun üzerine oturduğu dairesel tabanın vidalanması gerektiği de belirtildi.

Gelelim PS 5'in sökme işine. konsolun yan tarafların çıkarmanın kolay olduğunu gösteriyor. Çıkarıldığında, her iki tarafa da uzanan büyük bir soğutma fanı tarafından karşılaşıyorsunuz. SSD depolamanın karta lehimlendiğini ve son derece yüksek hızlarına ulaşmasına yardımcı olan özel bir 12 kanallı SSD var. Ayrıca, soğutma işlemi için sıvı metal kullanan AMD tarafından sağlanan CPU ve GPU'ya göz atıyoruz.

Daha fazla depolama alanı eklemeye çalışmanın dışında, konsolunuza açmanız gerek kalmıyor. Bununla birlikte, en son oyun konsolonuzun içinde ne olduğunu merak ediyorsanız, bu video fazlasıyla size yeterli olmalı veya PlayStation 5 satışa çıktığında YouTuberlar tarafından yapılacak olan videolar izlenmelidir.

Paylaş:

0 Comments:

Yorum Gönder

Haber Bülteni

Popular Posts

Bize Ulaşın

Ad

E-posta *

Mesaj *