6 Ekim 2020 Salı

Apple iPhone 12 Serisi 13 Ekim'de Resmen Açıklanacak

Apple, 2020 yılında şimdiye kadarki en büyük etkinliği olabilecek tarihi resmen duyurdu. Şirket, etkinlikler sayfasında 13 Ekim 2020'de "Hi Speed" sloganıyla bir etkinlik planladı.


Yapılacak olan etkinlik, Apple Park'ta yayınlanacak olup, Web sitesi, Apple TV uygulaması ve muhtemelen YouTube gibi sosyal medya aracılığı ile canlı olarak yayınlanacak. Ayrıca, "High Speed" muhtemelen iPhone ile birlikte gelen 5G bağlantılı güçlü A14 yongası anlamına geliyor. Bu duruma ek olarak ise, logonun üzerini kaplayan birçok eş nmerkezli daire var. Bu, yenilenmiş bir Siri veya söylentilere göre küçük HomePad anlamına gelebilir, ancak bu durumu şu an kestiremediğimiz nedeni ile bir hafta daha bekleyip göreceğiz.

Bu durumu bir köşeye bırakalım ve asıl özümüze dönelim yani yeni iPhone telefonlarına. Tasarımın iPad Pro ile benzerliklere muhtemelen benzemesi. Şirketin bir sonraki hedeflediği iPhone serisine 4 farklı modelle bu buna iPhone 12 adını vermesi bekleniyor. iPhone 12 Mini'den başlayarak, diğer üç muhtemelen iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max telefonları olacaktır. Ekran boyutları muhtemelen Mini için 5.4 inç, iPhone 12 ve Pro için 6.1 inç ve 12 Pro Max için ise 6.7 inç olacaktır. Telefonların hepsi 120 Hz ve muhtemelen OLED ekranlara sahip olacak.

Depolama açısından, ilk iki model 64 GB'tan başlayacak ve Pro modelleri ise 128 GB depolama alanından başlayacak. iPhone 12'nin siyah, beyaz, mavi, kırmızı, sarı ve mercan renkleri olmak üzere altı renge sahip olduğu söyleniyor. Ancak Pro modellerinde durum tamamen farklı. Bu telefonlar ise büyük olasılıkla siyah, gümüş ve beyaz renkleri baz alınacaktır. Bununla birlikte, fiyatlara bakıldığında Mini için 649$'dan başlaması beklenirken, iPhone 12, 12 Pro ve 12 Pro Max telefonların fiyatları sırası ise 749$, 999$ ve 1.099$'dan başlayacak.

Paylaş:

0 Comments:

Yorum Gönder

Haber Bülteni

Popular Posts

Bize Ulaşın

Ad

E-posta *

Mesaj *