10 Ekim 2020 Cumartesi

Google Pixel 5 için Ön Siparişler Avrupa Pazarının Stoklarında Yok

Google Store'da Google Pixel 5 için ön siparişler, Avrupa pazarlarının "stoklarında yok" olarak görünmektedir. Google'ın Pixel 5 şirketin şimdiye kadar en uygun fiyatlı amiral gemisi. 599 Euro gibi düşük bir fiyattan başlayan telefon, satıştan önce Avrupa, ABD ve diğer bölgelerde ön siparişlerin açık olduğu aşikar. Ancak telefon Avrupa küresel pazarında Google Store'da zaten stokta olmadığı görülüyor.


İlk olarak 9to5Google (XDA Developers aracılığıyla) tarafından bildirilen Google Pixel 5 için ön siparişler İngiltere, Fransa, Almanya ve İrlanda gibi ülkelerin stoklarında yok. Almanya ve İrlanda ülkelerinde yavaş başlayan bir başlangıcın ardından telefonun şu anda hem "Sorta Sage" hem de "Just Black" varyantları kalmadı. Bu durumunun aksine Fransa ülkesi sadece "Just Black" varyantını alıyor. Bunun nedeni, kutuya zorunlu olarak kulaklıkların dahil edilmesinin ülke yasaları olduğunu söyleniyor. Bu nedenle farklı renklerde ambalajlamadan kaçınmak için Google, görüşüne göre Fransa için renkleri sınırlamaya karar verdi.

Yine de Birleşik Krallık için, mağazadan 30 Eylül ile 19 Ekim tarihleri arasında bir Pixel 4a (5G) veya Pixel 5 satın alırsanız Google mükemmel bir Bose QC 35 II kulaklık teklifi sunmakta. Teklifler döviz kurlar, Google'ın sunduğu cazip fiyat noktaları gibi nedenlerin geri dönmesi şiddetli tepinin nedeni olabilir.

Google, Pixel 5'i birkaç gün önce 4a 5G ile birlikte piyasaya sürdü. Ancak birçok bölgede etkinlikten yalnızca birkaç hafta sonra satışa sunulması planlanıyor. Avustralya, İngiltere, Fransa, Almanya, İrlanda, Japonya ve Tayvan'da bulunan kullanıcılar telefonu 15 Ekim'den itibaren satın alabilecekler. Ancak ABD ve Kanada ülkesinde yaşayan kesim bu telefonu birkaç hafta sonra yani 29 Ekim kesin olarak alabilecek ve diğer pazarların aksine ABD'de ön siparişler hala mevcut.

Bununla birlikte, Google'ın çeşitli nedenlerle 2020 yılında Pixel 5 için hedefini yüksek değil aksine düşük tuttuğunu bildirdi. Ancak yeni talepler tabi ki Google'ın plan ve programını değiştirebilir. Ancak ön siparişlerin Google Store'da ne zaman devam edeceğine dair henüz elimizde bir ipucu yok. Bununla birlikte, bu ülkelerden herhangi birinde yaşayan birisi iseniz, şansınızı deneyebilir ve erken satın almak için bir fırsatınız olabilir.

Paylaş:

0 Comments:

Yorum Gönder

Haber Bülteni

Popular Posts

Bize Ulaşın

Ad

E-posta *

Mesaj *