18 Ekim 2020 Pazar

Google, McAfee Kimliğine Bürünen Hackerlara Dikkat Edilmesini Belirtiyor

Google, Biden kampanyasını hedefleyen Çinli hackerların McAfee yazılımını taklit ettiği söyledi


Google, yeni bir blog gönderisinde, Çin hükümetine bağlı hackerların, kurbanların makinelerine kötü amaçlı yazılım buluşturmak için antivirüs yazılımı McAfee'nin kimliğine büründüğünü söyledi. Google, bilgisayar korsanlarının, eski Başkan Yardımcısı Joe Biden'in başkanlık kampanyasını bu yılın başlarında bir kimlik avı saldırısıyla başarısız bir şekilde hedefleyen aynı grup olduğunu belirtiyor. İran merkezli benzer bir hacker grubu Başkan Trump'ın kampanyasını hedef almaya çalıştı, ancak ne yazık ki aynı zamanda başarısız oldu.

Google'ın APT 31 (Advanced Presistent Threat'in kısaltılması) olarak belirttiği grup, GitHub'da barındırılan kötü amaçlı yazılımları indiren kullancılara bağlantıları mail göndererek saldırganın dosya yüklemesine, indirmesi ve komutları çalıştırması olanak sağlıyor.

McAfee kimliğine bürünme dolandırıcılığında, e-posta açıldığında GitHub'dan McAfee yazılımının yasal bir sürümünü yüklenmesi istenir ve aynı zamanda kötü amaçlı yazılım kullanıcılara farkında olmadan yüklenmeye başlar.


Blog gönderisinde APT-31'in en son saldırılardan kimin etkilendiği bahsedilmiyor, ancak "ABD seçimleri bağlamında APT'lerin oluşturduğu tehditlere artan ilgi" olduğu belirtiliyor. Google, bu bilgileri de ayrıca FBI ile paylaşıyor.

Paylaş:

0 Comments:

Yorum Gönder

Haber Bülteni

Popular Posts

Bize Ulaşın

Ad

E-posta *

Mesaj *