18 Ekim 2020 Pazar

Google Asistan Sürüş Modu Sonunda Android'e Geliyor

XDA-Developers, şirketin 2019 yılında ilk kez duyurduğu Google Asistan Sürüş modunun bazı Android cihazlarında görünmeye başlandığını bildirdi. Kullanıcı ara yüzü, Google'ın geçen yıl I/O geliştiriciler etkinliğinde karşı tarafa gösterdiklerinden biraz daha farklı görünmekte. XDA, yaklaşık iki hafta önce, kullanıcıların Google Haritalarda yeni bir navigasyon ara yüzü gördüklerini bildirdiklerinde ilk kez fark ettiğini söyledi.


Bu yeni modun kullanıma sunulmasının bir testin parçası mı yoksa tüm kullanıcılar için mi geleceği henüz şu an belli değil. XDA'dan Mishaal Rahman, yeni sürüş modunun Google Pixel 4, Asus Zenfone 7 Pro ve LF Velvet'te gördüğünü ve yeni modun akıllı telefonlarda Android Auto uygulamasının yerini alacağını iddia ettiğini söyledi. Bu Google firmasının geçen yıl The Verge'e ile söyledikleriyle birebir olduğunu görünüyor.

Yeni modun, sürüş modunu ilk kez ortaya çıkarıldığında Google'ın anlattığı tüm özellikleri içerip içermeyeceği konusunda net bir bilgi yok. Sürüş ile ilgili olarak aktivitelerin ve diğer kişiselleştirilmiş önerilerinin bulunduğu bir gösterge panosunun ortaya çıkaran bir "Hey Google Haydi Sürelim" sesli uyarı komutanı kullanılarak, Android tabanlı telefonlarda kullanılabilir olması gerekiyor.

Android Police'e göre, yeni modun etkinleştirildiği cihazlarda bile sesli komut istemi henüz çalışmıyor. Cihazınızda Asistan Sürüş modu olup olmadığını öğrenmek için Google Haritaları açın ve Navigasyon Ayarları menüsünden "Google Asistan Ayarları"nı seçin. Etkin değilse, ana menüden asistan ayarları bölümüne yönlendirme yapılacaktır.

Google, Pazar günü daha fazla bilgi verilmesi istenildiğinde şirket ne yazık ki bu bilgi talebini yanıt vermedi.

Paylaş:

0 Comments:

Yorum Gönder

Haber Bülteni

Popular Posts

Bize Ulaşın

Ad

E-posta *

Mesaj *