6 Ekim 2020 Salı

DxOMark: Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G Kamerasını İnceledi

DxOMark, Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G için kamera incelemesini yayınladı. İncelemelerde; amiral gemisine toplam 121 puan verildi ve bu da onun diğer amiral gemisi olan Galaxy S20 Ultra'nın altına yerleştirdi.

Fotoğraflar için ekran kalemi kullanan telefon 130 puan almaya başardı. DxOMark, telefonun Galaxy S20 Ultra ile benzer fotoğraf yeteneklerine sahip olduğunu söylüyor ve "canlı renk oluşturma, hızlı otomatik odaklanma ve genel olarak doğru pozlanma" gibi özelliklerini övüyor.

İnceleme, telefonun telefoto lensinin uzun menzilde iyi performans gösterdiğini fakat orta menzilli çekimlerde ise sorunlar çıkardığını belirtiyor. 

Ultra geniş açılı kamera, Mi 10 Ultra gibi diğer telefonlarınki kadar geniş olmasa da yeteri kadar övgü alıyor. Ancak yetersiz kaldığı zamanlar vardır ve derinliğinin S20 Ultra'nın kadar iyi olmadığı belirtilmekte.


Video için Galaxy Note 20 Ultra 101 puan aldı. DxOMark, testin 4K/30fps modunda yapıldığını ve telefonun simüle edilmiş düşük ışık, parlak ışıkta ve iyi kontrastlı videolar yakaladığını belirtiyor.

Telefonun puanları, parlak ışıkta ayrıntı düzeyi açısından yüksek. Sabitlemesi övgü almak ile beraber otomatik netleme de harika ancak DxOMark'ın fotoğraf modunda da görüldüğü söylediği gibi bazı odaklama sorunları mevcut.

Paylaş:

0 Comments:

Yorum Gönder

Haber Bülteni

Popular Posts

Bize Ulaşın

Ad

E-posta *

Mesaj *