3 Ekim 2020 Cumartesi

iOS 14 Artan Pil Tüketimi Hatasının Çözümü

iOS 14 Artan Pil Tüketimi Hatasının Çözümü

Hem Apple Watch'a hem de eşleştirilmiş iPhone'a sahip bazı kullanıcılar, iOS 14 ve WatchOS 7'yi güncelledikten sonra yaygın olaran sorunları fark etmektedirler. Bu kabusu ortadan kaldırmanın tek sorunu fabrika ayarlarına yani sıfırlamak olarak görülüyor. Tamamen sıfırlamadan önce iPhone'unuzu iCloud'a geri yüklediğinizden emin olunuz.

Apple, dün sağlık verileri ile açılması bozulan dosyalar için "iPhone veya Apple Watch'unuzda artan pil tüketimi" hatası üzerinde kullanıcılara bildirdiği bir dizi ayrıntılar anlatan bir destek kılavuzu yayınladı

Şöyle ki şaşırtıcı bir şekilde, Apple'ını kullanıcılara önerdiği çözüm, iPhone'unuzun eşleşmesini kaldırmak ve her iki cihazı iCloud'a yedeklemek ardından ise her ikisini de fabrika ayarlarını sıfırlamaktır. iCloud için ödeme yapmadığınız sürece, verilerinizi güvenli bir şekilde yedeklemek için yer açmanız yeterli olacaktır.

Sağlık verileriyle sorun yaşayan Apple Watch kullanıcılarına özel yalnızca pil düzeltmesi olduğunu unutmayalım. iOS 14 pilinizi tüketiyor ancak başka bir sorun fark etmediyseniz veya bir Apple Watch'a sahip değilseniz, iPhone'unuzu sıfırlamak gereksiz (ve riskli) bir zaman kaybı olur. Bakalım iOS 14 için gelecekte ne gibi düzelmeler meydana gelecek hepberaber inceliyor olacağız.

Paylaş:

0 Comments:

Yorum Gönder

Haber Bülteni

Popular Posts

Bize Ulaşın

Ad

E-posta *

Mesaj *